Posted by on 11. mai 2015

yoga1

Vi har tatt kontakt med Sébastien, som er profesjonell yogainstruktør på 3T. Han er også triatlet og medlem i klubben. Han har satt sammen en serie av øvelser som er spesielt gode for oss triatleter. Å gjøre denne serien til en fast del av treningen vil forbedre bevegeligheten og styrke kjernemusklaturen, som igjen øker ytelsen på både svømming, sykling og løping, i tillegg til å virke skadeforebyggende.

For å hjelpe oss i gang med dette har vi nå satt opp kurs med Sébastien. I første omgang er det snakk om to kvelder. Kursene går i 3T-Midtbyens lokaler. Mandag 18. mai kl 18:00 og tirsdag 26. mai kl 19:30. Kursene koster 100 per gang for medlemmer av Trondheim triatlonklubb, og 200 kroner for ikke-medlemmer. Påmelding på vanlig måte gjennom Topptid.

Bevegelse er et resultat av bevegelighet, og det er trenbart! Svømmere er fleksible i ankler og skuldre for å få godt tak på og å gli lett gjennom vannet. Syklister er myke i skuldre og rygg for minske luftmotstand og samtidig yte flest mulig watt. Hva om vi kombinerer bevegelighet- og styrketrening til en fast del av opplegget vårt? Yoga kan utvikle smidighet og funksjonell styrke, spesielt for kjernemuskulatur.

Sébastien anbefaler at man ikke spiser store måltider på en stund før Yoga. Yoga gjøres barfot på yogamatte i klær med veldig god bevegelighet. Yogamatte kan lånes på 3T hvis du ikke har egen. Husk også håndduk og vannflaske. Sébastien lover at dette blir vi god og svett av.

yoga2

Posted in: Generelt