Trondheim Triatlonklubb har en stor treningsgruppe for voksne fra 20 år og oppover. Gruppen består av en god blanding av nye og erfarne medlemmer. Det er også stor variasjon i alder og god representasjon av begge kjønn. Nivået varierer også mye, alt fra nybegynnere til norgesmestere i sin årsklasse. Treningene foregår på flere ulike steder i Trondheim, som er tilgjengelige med både bil, buss og sykkel. Treningstilbudet består av blant annet løpeintervaller, sykkel- og løpeturer, overgangsintervaller, utendørs svømming og svømming inne i Pirbadet. Treningene utendørs er åpne for alle medlemmer av klubben, men for å delta på svømmetreningene i Pirbadet må man betale en treningsavgift for hvert halvår. Les mer om svømmetreningene i Pirbadet lengre ned på siden.

Fellestreninger

Treningstider

UkedagTidspunktStedType treningUtstyr
Mandag17:30-18:30Være*Løpeintervaller/OvergangsintervallerSko, sykkel med bremser og hjelm
Torsdag19:00-20:00Klubbhuset, KyvannetLøpetur/Open water**Løpesko/Våtdrakt og svømmebriller
Søndag10:00-12:00Pirbadet (utenfor)Sykkeltur
Sykkel med bremser og hjelm

*Løpeintervaller/Overgangsintervaller vil mellom påske og november ha varierende sted med hovedvekt på Øya friidrettsbane og Være (østlig ende av Ranheimsvegen).
**Løpetur byttes ut med svømming i åpent vann i juni, juli og august.

Om vinteren vil treningstilbudet reduseres noe, og forhåpentligvis kan vi tilby noe trening i Ranheimshallen.

Se Spond-gruppen for oppdaterte treningstider og oppmøtesteder.

Trenere

Trenere for denne gruppen er: Møyfrid Kløvning og Jonas Barstad

Det vil fremgå i Spond hvilke treninger det vil være trener til stede på. Trondheim Triatlonklubb benytter seg av kompetente trenere for å tilby et godt aktivitetstilbud til våre medlemmer. Trenerne godtgjøres i henhold til avtale med klubben. De fleste av våre trenere har trenerjobben som en liten deltidsjobb ved siden av studier eller annen jobb.

For å komme i kontakt med trenerne kan man sende en epost til: trener@trondheimtriatlonklubb.no

Medlemskontingent

Medlemskontingenten for voksne (fra 20 år) i Trondheim Triatlonklubb er kr 500 per kalenderår.

Spond

Vi bruker appen Spond til å gi informasjon om treninger og ta imot påmeldinger til treningene. Her kan man også kommunisere med trener.

Link til gruppe i Spond: https://group.spond.com/ZNWJF

Antall ledige plasser

Treningene for voksne utendørs har ingen begrensning på antall deltaker. På grunn av koronapandemien kan det være midlertidige begrensninger, men det er per dags dato plass på trening til alle som vil delta.

Svømming i Pirbadet

I tillegg til flere fellestreninger utendørs og på land tilbyr Trondheim Triatlonklubb ukentlige svømmetreninger i Pirbadet for våre voksne medlemmer. Det er trening både lørdag morgen og søndag kveld. Nivået på treningene varierer mye, og her er det rom for alle som kan å svømme. På lørdagene er det generelt mer svømming, mens på søndagene settes det av mer tid til å jobbe med teknikk. 

Treningstider

UkedagTidspunktStedType treningUtstyr
Lørdag08:00-09:30PirbadetSvømming
Svømmetøy og svømmebriller
Søndag20:00-21:00PirbadetSvømming
Svømmetøy og svømmebriller

Treningsavgift

Treningsavgift er kr 1 300 for høstsemesteret i 2021.
På grunn av mindre trening på grunn av konronatiltak våren 2021 gis alle som løste treningsavgift for våren kr 200 i avslag for høstsemesteret.

I tillegg til treningsavgiften er det kr 500 i medlemskontingent per kalenderår.

Registrering av medlemskap gjøres via denne linken:
https://medlemskap.nif.no/163459

Registrering i treningsgruppen gjøres via dette skjemaet:
https://forms.gle/C8Spei4uzWakbZgdA

Antall ledige plasser

Det er for tiden flere ledige plasser i gruppen som har tilbud om svømmetrening.

Inngangsbillett i Pirbadet

For å komme inn på svømmetrening trenger man en billett. Billetten får man tilgang til i Pirbadets App som man finner i både Google Play og App Store. For å få tilgang til billetten må man gjøre følgende:

  1. Laste ned appen og lage bruker med samme kontaktinformasjon som på MinIdrett.no.
  2. Sende en melding til trener for å bekrefte om oppdatert medlemsliste er sendt til Pirbadet etter at barnet ditt har blitt medlem.
  3. Møte opp i Pirbadets resepsjon i åpningstiden deres for å aktivere billetten.