Posted by on 14. januar 2012

 

Trondheim Triatlonklubb innbyr til vintertriatlon søndag 29. januar klokken 1700 i Strindmarka.

Vintertriatlon består av disiplinene løping, sykling og langrenn med valgfri teknikk. Løp og sykling vil være på vei/sti, og langrenn i lysløypa. Start, skiftesone og mål vil være ved parkeringsplassen på Bekken, som ligger ved Estenstadvegen: http://g.co/maps/wen8s

Løypekart:

 

Løypa for løp og sykkel går på vei og sti, delvis uten belysning. Så still med refleks og hodelykt og/eller sykkellykt. Skietappen går i sin helhet i lysløypa.

Vintertriatlon er nytt for de fleste. Det er anledning til å gjennomføre det hele individuelt, eller å danne lag på to eller tre og gjennomføre dette som stafett. En kan altså danne et lag på tre og så ta en disiplin hver. En kan også danne et lag på to hvor en utøver tar to disipliner, og den andre utøveren tar den tredje disiplinen. Så ta med en skiløper eller noe annet du trenger, og bli med!

Oppmøte og obligatorisk gjennomgang av løypa klokka 1640. Starten går klokka 1700. Det blir fellesstart for alle, så vel for individuelt startende som for lag. Ved skifte mellom to utøvere på et lag er det pålagt et opphold på ett minutt i skiftesonen for den som skal i gang med neste etappe. På denne måten håper vi å legge til rette for en jevn og spennende treningstriatlon.

Les mer om trikarusellen og reglementet for denne her. Merk særlig at på syklinga er hjelm påbudt. Selv om du ikke kan delta, er det hyggelig om du kommer og heier frem og eller beundrer i stillhet de brave menn og kvinner. Vi stiller med nybakte rosinboller og varm sjokolade til alle deltakere og tilskuere! Ta med 30 kroner per oppmøtte for å dekke utgifter av dette.

Vel møtt til gamle og nye klubbmedlemmer med venner og familie!

Posted in: Trikarusell