Posted by on 3. mai 2012

Trondheim triatlonklubb ønsker velkommen til første treningsduatlon i årets triatlonkarusell søndag 13. mai. Arrangementet foregår på Øysand camping, hvor klubben disponerer kafelokalet til fri bruk av deltakerne hele ettermiddagen.

Start duatlon er klokken 1500. Duatlonet omfatter 1.9 km løping, så 14 km sykling, og 3,8 km løping til slutt. Fritt valg av sykkeltype, hjelm er påbudt. Obligatorisk gjennomgang av løypa klokken 1445.

Deretter kan de som ønsker det, delta på duatlonstafett rett etterpå (start om lag klokken 1615). Stafetten blir en kortversjon av duatlonløypa, og kan gjennomføres av lag på to eller tre. De som vil være med på stafetten kan danne lag på forhånd, eller på stedet. Dann gjerne familielag, vi tilpasser løypa etter det. Pokal til beste stafettlag.

Pris for deltagelse på arrangementet er kroner 100. Påmelding og betaling ved start. For medlemmer av Trondheim triatlonklubb er deltagelse gratis. Klubben spanderer pølser, saft, kaffe og kake i kafeen til alle deltakere. Detaljert resultatservice i etterkant. Les mer om trikarusellen og reglementet for denne her. Vel møtt!

Posted in: Generelt